Заказивање тестирања за упис у први разред

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу да, у периоду од 20. марта до 31. маја 2024. године, електронским путем закажу термин за упис и тестирање детета у основну школу, покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ на Порталу еУправа. Упис деце у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2024. године.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа
  • Закажете термин тестирања Вашег детета за упис у први разред.

Приликом уписа није потребно да доносите ниједан документ у папирном облику, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Подаци из матичне књиге рођених
  • Евиденција пребивалишта
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара или у војној здравственој установи.

Уколико не желите да термин закажете електронским путем, већ се одлучите да позовете школу, овлашћено лице ће у ваше име и у договору са вама заказати термин за тестирање кроз апликацију.

Уколико имате потешкоћа приликом електронског заказивања термина, можете се обратити школи позивом на број 016/3436-280 сваког радног дана од 9.00 до 13.00 часова.