Конкурс и Информатор за упис у средњу школу у продаји

„Просветни преглед“ објавио је Конкурс за упис ученика у први разред средње школе за школску 2021/22. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе.

У Конкурсу, осим општих и посебних услова уписа и календара уписних активности, наведени су сви важни подаци о школама, подручјима рада, броју ученика, образовним профилима и трајању образовања, као и о мерилима и начину избора кандидата.

Саставни део Конкурса су нови обрасци пријава за упис у први разред средње школе и образац за унос жеља ученика за упис у средњу школу, на чијем списку може да буде наведено највише 20 образовних профила, потенцијалних будућих занимања.

Истовремено са Конкурсом, „Просветни преглед“ објавио је и Информатор, који може да помогне будућим средњошколцима при избору занимања. У њему се могу наћи корисне информације о оријентационом броју бодова неопходних за упис у одређену образовно-васпитну установу у последње три године.

Конкурс и Информатор могу се набавити у књижарама „Просветног прегледа“, поузећем или у књижарама широм Србије по цени од 300 динара за Конкурс и 250 динара за Информатор.