Сусрети за Дан школе – дан први

ЛИТЕРАРНИ СУСРЕТ

У понедељак, 26.11.2018. поводом Дана школе у школској библиотеци ОШ „ Васа Пелагић“ одржано је литерарно вече. Том приликом припремљен је пригодан програм који је пожелео добродошлицу другарима из лесковачких школа: ОШ „ Коста Стаменковић“, ОШ „Трајко Стаменковић“ ОШ „Светозар Марковић“ и ОШ „ Вожд Карађорђе“. Били смо у прилици да уживамо у прелепим ауторским радовима ученика поменутих школа, а своје радове су прочитали и ученици наше школе. Била је ово дивна прилика за склапање нових пријатељстава и ширење културне свести о значају лепе писане речи.

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ВАМА У ЧАСТ“

У понедељак, 26.11.2018. поводом Дана школе у школској библиотеци одржана је свечана академија за бивше и садашње раднике ОШ „ Васа Пелагић“. Академија је реализована уз помоћ садашњих и бивших ђака наше школе. Богат музичко-драмски програм изазвао је осмехе, носталгију и оснажио осећања и ученика, и радника, и наших пензионера. Након програма приређено је пригодно послужење  које је продужило дружење на коме су освежена сећања на рад у нашој школи.

Наставник српског језика

и руководилац литерарне секције