109. рођендан наше школе

Основна школа “Васа Пелагић” је 1.12.2022.године, у сали Народног позоришта, прославила свој 109. рођендан представом “Моја школа – моја песма”. Сценарио и режију су на основу текста Душка Радовића урадиле Мирослава Радовић и Александра Антић, а учествовали су чланови Драмског клуба, ученици трећег, седмог и осмог разреда. Представом је обележен рођендан школе уз подсећање на српског песника, писца, новинара, афористичара и телевизијског уредника Душка Радовића, али и народног лекара Васу Пелагића, по коме установа носи назив. Директор школе је овом приликом истакао да је протекла школска година била најуспешнија у дугој историји школе. Ученици су постигли сјајне успехе и резултате на различитим такмичењима.