Школа у време пандемије

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој територији Републике Србије ради сузбијања ширења заразе вируса Ковид-19, која је ступила на снагу 15. марта 2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка, 16. марта 2020. године.

Од уторка, 17. марта 2020. године, биће организована настава на даљину за све ученике од 1. до 8. разреда, а потребне информације и упутства за спровођење оваквог вида наставе ученици ће добити од својих одељењских старешина и предметних наставника.

На овој страни биће објављиване све потребне информације и садржаји, у вези са новонасталом ситуацијом.

Заједничким напорима, добром координацијом и синхронизованим активностима можемо допринети да се актуелна кризна ситуација за образовни систем, али и систем у целини, предупреди и тиме ублаже њене последице.

П9
Распоред наставе
digitalna-solidarnost
Дигитална солидарност
П14
Алати и упутства
П10
Наш психолог
Библиотекар
Наш библиотекар

Вести, информације и обавештења

Посета предшколаца библиотеци

У понедељак, 7.11.2022. године предшколци групе васпитачице Марије Крстић Радојковић посетили су школску библиотеку и упознали се са дечјом поезијом среће, страха и љубави. Ова осећања  погледали смо кроз наочаре најпознатијих писаца за децу. Боравак је употпуњен стваралаштвом и посетом  мале ликовне галерије самосталних дечјих остварења насталих након читања песама.

Библиотечки клуб ученика предметне наставе на отварању изложбе књига

Чланови Библиотечког клуба предметне наставе, Никола Стошић 8/2, Љубица Кубатовић 6/1, Софија Станковић 6/1, Неда Митровић 6/1, Лазар Петровић 6/1, Наталија Илић 6/1, Калина Јанковић 6/1 и Магдалена Јовановић 6/1 су  у четвртак, 13.10.2022.са библиотекарком Весном Филиповић Петровић присуствовали отварању изложбе књига “Јаков Јаша Томић (1856-1922) књижевник, политичар и новинар”.”

Еколошка трибина

Предшколци обе васпитне групе у петак, 7.10.2022. у школској библиотеци присуствовали Еколошкој трибини на којој је говорио Слађан Ђикић, еколог.  Трибину организовала Градска управа за заштиту животне средине и васпитачи наше школе.

Активности Читалачког клуба

Вредни чланови Читалачког клуба уредили су пано за Дечју недељу. Радове можете прочитати и овде: На литерарном сусрету 13.10.2022. у ОШ “Коста Стаменковић” поводом њиховог Дана школе часно су нас представиле ученица 6-3 Елена Петровић и ученица 6-2 Наталија Ристић.

ЂАЧКИ ПАРЛАМЕНТ У ДЕЧЈОЈ НЕДЕЉИ

Састанак чланова Ђачког парламента ове недеље одржан је у духу прославе Дечје недеље -радионичарски, у петак, 8.10.2021.године у школској библиотеци. Под слоганом “Дете је дете, да га волите и разумете”парламентарци су упознали појам децентрације кроз ликове бајке ”Пепељуга” испричане из угла маћехе, старије сестре и оца.Ученици су се затим уживели у улогу актера једног стварног …

ЂАЧКИ ПАРЛАМЕНТ У ДЕЧЈОЈ НЕДЕЉИ Прочитај више »