Изложба "Дечије стваралаштво у доба пандемије"

На изложби ‘‘Дечије стваралаштво у доба пандемије” ученика ОШ ”Васа Пелегић, у суботу 12.6.2021. године у периоду од 10.00 до 14.00 сати, у школским холовима изложени су радови ученика од петог до осмог разреда. Изложено је око сто радова осамдесет ученика школе. Изложба има едукативан карактер, при чему се ученици уче важности посете галеријама и музејима и стичу навике да посећују уметничке изложбе. Посетиоцима изложбе ученици, који су били у улози кустоса, показивали су као у реалном музеју или галерији радове различитих ликовних техника – цртеже, слике, колаже, асамблаже, диораме, фотографије.И ове школске године која се полако приводи крају, и поред отежаних услова у којима се одвијала настава због пандемије, ученици су, заједно са наставницом ликовне културе Данијелом Влаховић, успевали да у сваком тренутку покажу своју креативност и стварају права мала уметничка дела. У холу школе ученици ”Тима за хуманитарне акције” одељења 6-1 сакупљали су хуманитарни прилог.