Школа „Васа Пелагић“ са највећим бројем двадестица

Иако је се још на нивоу града Лесковца и Јабланичког округа не знају коначни резултати и просечне оцене теста за минули пријемни испит у средње школе, извесно је да је ОШ „ Васа Пелагић “ рекордер међу градским школама по тачном броју одговора на свих 20 питања из сва три теста.

Према наводима из ове школе, чак 12 осмака је решило комплетан тест из српског језика, два из математике и 3 из најтежег – комбинованог теста.

Инаше, овде је просечна бројка 14,98 тачних одговра из српског, 11,28 из математике и 13,86 просечно решених одговора из комбинованог теста.

Коначни резултати, како каже руководилац Школске управе у Лесковцу Бојана Миленковић, највероватније ће се знати у току сутрашњег дана, пошто у тој управи тренутно ради на жалбама другостепена окружна комисија, односно, три комисије за три теста.

Листа жеља жељених школа писаће се наредне недеље.

Извор: Југмедиа

Оставите коментар